سامانه استعلام معاینه فنی

در این قسمت می‌توانید برای استعلام وضعیت معاینه فنی اقدام کنید.

سامانه استعلام معاینه فنی موقتا در دسترس نمی‌باشد.

سوالات متداول

می توانید با وارد کردن کد VIN خودرو از میزان زمان باقی مانده اعتبار معاینه فنی خودرو، به صورت آنلاین استعلام بگیرید.

بعد از گذشت 24 ساعت از مراجعه به مراکز فنی می‌توانید استعلام بگیرید.

شما می‌توانید برای تمدید معاینه فنی از سرویس غیر حضوری آیتول استفاده نمایید.

استعلام معاینه فنی

برای کاهش آمارهای تصادف‌های جاده‌ای و آلاینده‌های هوا، معاینه فنی برای خودروها اجباری شد. بازدید برف پاک‌کن، چراغ‌های عقب و جلو، شیشه‌ها و آینه‌ها، همراستایی چرخ‌ها، بوق، نداشتن و روغن سوزی و ... جز مواردی است که در هنگام گرفتن معاینه فنی توسط مراکز معتبر بررسی شده و در صورت تایید گواهی معاینه فنی برای خوردو صادر می‌شود.

حال برای مشخص شدن معتبر بودن گواهی معاینه فنی می‌توانید با وارد کردن VIN خودرو از اعتبار آن آگاه شوید و در صورتی که خوردو شما ثبت نشده باشد با عبارت «هیچ گونه اطلاعاتی موجود نیست» مواجه می‌شوید. در نظر داشته باشید برای اطلاع از اعتبار معاینه فنی بعد از 24 ساعت از صدور آن امکان‌پذیر است و در صورتی که از اعتبار معاینه فنی خوردو شما گذشته باشد. در صورت عبور از دوربین‌های ثبت جریمه واقع در سطح شهر یا توقف توسط پلیس خودرو شما شامل خلافی نداشتن معاینه فنی می‌شود. برای استعلام خلافی جریمه معاینه فنی می‌توانید از آیتول استفاده نمایید.

برای گرفتن استعلام معاینه فنی، باید VIN خودرو را وارد کنید. اگر خودرو شما دارای پلاک مجاز نیست امکان استعلام برای شما وجود ندارد. برای خوردوهای ماقبل 1396 داشتن معاینه فنی الزامی است. اگر معاینه فنی خودرو شما پایان یافته است برای جلوگیری از جریمه می‌توانید از قسمت‌های رزروو معاینه فنی برای تمدید آن اقدام فرمایید. سرویس ویژه کارپرداز هم برای کاربران آیتول و دریافت غیرحضوری معاینه فنی فعال است. بدین صورت که با ثبت نام در سرویس کارپرداز معاینه فنی و پرداخت هزینه آن پشتیبانی با شما تماس گرفته و سفیر آیتول برای انجام کارهای معاینه فنی خدمت می‌‌رسد. سفیر آیتول با قرارداد دو طرفه و بیمه کامل بدنه و مسئولیت خود را در محل تحویل گرفته و با سریع‌ترین زمان ممکن به نزدیک‌ترین مرکز معاینه فنی مراجعه کرده و با گواهی معاینه فنی تحویل صاحب خودرو می‌دهد.

هزینه معاینه فنی شامل بیمه بدنه، رزرو معاینه فنی و ایاب و ذهاب و دستمزد سفیر می‌باشد که مجموع آن مبلغ 450000 تومان می‌باشد که با تخفیف برای کاربران آیتول به مبلغ 390000 تومان فعال می‌باشد. تمامی خودروهای سبک و سنگین بنزینی، گازوئیلی و گازی مشمول دریافت گواهی معاینه فنی می‌باشند. برای خودروهای دوگانه سوز که مخزن گاز آنها بیش از 6 سال باشد، گواهی معاینه فنی چشمی یا هیدرواستاتیک نیز اجباری می‌باشد.