پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی

با آیتول، پرداخت بدون توقف را تجربه کنید براساس قانون جدید، برای پرداخت عوارض آزادراهی تا ۱۵ روز فرصت دارید؛ و پس از این مهلت ۱۵ روزه،خودرو مشمول جریمه خواهد شد. با سرویس خدمات عوارض آزادراهی در سامانه جامع آیتول، شما می‌توانید به‌راحتی و بدون نگرانی از دیرکرد پرداخت هزینه، عوارض آزادراهی «آنی‌رو» (عوارضی‌های الکترونیکی کشور) و عوارض آزادراهی تهران- شمال را استعلام و پرداخت کنید. آزادراه‌های تحت پوشش «آنی‌رو» را می‌توانید پایین‌تر ببینید. برای استعلام و پرداخت کافی است در چند گام ساده، اطلاعات خودروی خود را وارد کنید، تا بلافاصله فرایند استعلام عوارض آزادراهی خودرو آغاز شود. پس از آن، در کمتر از 3 دقیقه پرداخت بدون توقف و آنی را تجربه خواهید کرد.

استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی

آیتول؛ سامانه استعلام و پرداخت عوارض آزادراه، جاده‌ای و بزرگراهی

پرداخت خودکار

طبق قانون جدید عوارض آزادرا‌هی ثبت شده پس از ۱۵ روز مشمول جریمه دیرکرد می‌شود.

پرداخت عوارض آزادراهی

با آیتول، پرداخت بدون توقف را تجربه کنید! در سامانه آیتول می‌توانید بسیار سریع و راحت نسبت به پرداخت عوارض آزادراه، جاده و اتوبان اقدام کنید.
در قانون جدید، شما می‌توانید نسبت به پرداخت عوارض آزادراه تا ۱۵ روز اقدام کنید. اما در صورتی که پرداخت جریمه عوارضی بیش از ۱۵ روز طول بکشد، مشمول جریمه خواهید شد. با خدمات عوارض آزادراه آنی‌رو در سامانه خودروی من، شما می‌توانید به‌راحتی و بدون نگرانی بابت دیرکرد پرداخت عوارضی، از استعلام خلافی و پرداخت در لحظه عوارض برخوردار شوید.
کافی‌ست در چند مرحله ساده، اطلاعات خودروی خود را وارد کنید، تا همین حالا فرایند استعلام عوارضی خودرو آغاز شود. پس از آن، شما می‌توانید در کمتر از 3 دقیقه پرداخت بدون توقف و آنی را تجربه کنید.

پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
پرداخت آنلاین
پرداخت آنلاین
اپلیکیشن اختصاصی
اپلیکیشن اختصاصی
پرداخت بدون توقف
پرداخت بدون توقف

آزادراه‌های تحت پوشش

آزادراه
تهران - قم
آزادراه
تهران - ساوه
آزادراه
همت - کرج
آزادراه
کرج - قزوین
آزادراه
قزوین - زنجان
آزادراه
گذرگاه شرق اصفهان
آزادراه
کاشان - نطنز - اصفهان (سان‌آرا)
آزادراه
بندرعباس - شهید رجایی

دانلود اپلیکیشن:
پرداخت عوارض بدون توقف!

با دانلود اپلیکیشن آیتول و فعال کردن پرداخت خودکار، بدون نیاز به توقف، عوارض آزادراهی خود را پرداخت کنید.

pwa دانلود مستقیم

سوالات متداول

مبلغ جریمه عدم پرداخت عوارض، نسبت به نوع خودرو تعیین می‌شود، که از 40 هزار تومان تا 90 هزار تومان متغیر است.

حداکثر زمان پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی، ۱۵ روز پس از تاریخ صدور است و پس از این تاریخ وسیله نقلیه شما مشمول جریمه خواهد شد.

خیر؛ نرخ عوارض آزادراهی در سامانه آیتول دقیقا همان نرخ عوارضی است که توسط وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌شود.

شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن یا سایت آیتول، در هر ساعت از شبانه‌روز نسبت به پرداخت هزینه آزادراه‌های کشور اقدام کنید.

کافی‌ست اطلاعات خودروی خود نظیر شماره پلاک و تلفن همراهتان را در همین صفحه وارد کنید، تا پس از چند ثانیه، میزان عوارضی خودروی شما مشخص شود. پس از آن می‌توانید به‌راحتی نسبت به پرداخت هزینه عوارض آزادراهی اقدام کنید.

استعلام عوارض آزادراهی با جزئیات

از طریق سایت و یا اپلیکیشن آیتول تنها با وارد کردن شماره پلاک میتوانید از جرئیات عوارض ازادراهی خود اطلاع پیدا نمایید. همچنین سابقه پرداخت های گذشته در پروفایل خود ملاحظه و در صورت نیاز پرینت آن را بگیرید.

رسید مفاصا حساب پرداخت عوارض آزادراه

سامانه آیتول جهت تکمیل سبد خدمات خود نسبت به صدور مفاصا حساب پرداخت های مرتبط به عوارض آزادراهی و همچنین رسید پرداخت های گذشته را به صورت آنلاین فراهم نموده است .

تسویه آنی عوارض آزادراهی

با استفادره از کیف پول آیتول می توانید به صورت خودکار عوارض آزادراهی خودرو خود را بدون توقف و کارمزد به صورت آنلاین پرداخت نمایید

چرا باید عوارض آزادراهی پرداخت کنیم؟

در واقع مبلغی که به عنوان عوارض آزادراهی پرداخت می کنیم در ازای دریافت خدمات از آزادراه است. که میزان مبلغ عوارض آزادراه ها بستگی به میزان مسافت، سختی در احداث و هزینه های نگهداری دارد. با ساخت آزادرراه ها علاوه بر کاهش مصرف سوخت و مسافت، تعداد حوادث بین جاده ای نیزبه دلیل بالاتر رفتن سطح کیفیت و رعایت استانداردهای ساخت آزاد راه ها کاهش می یابد.

جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی

با توجه به قیمت عوارضی، در صورت عدم پرداخت مبلغ عوارض تا 48 ساعت پس از دریافت پیامک دوم و پیامک سوم پلیس، جریمه عدم پرداخت عوارض ازادراهی به مبلغ 40 هزار تومان برای مالک خودرو ثبت می گردد. در صورت عدم پرداخت بعد از 7 روز به صورت پلکانی افزایش می یابد.