بیمه شخص ثالث پراید

banner

تمدید و خرید بیمه شخص ثالث پراید

با امکان خرید قسطی بدون نیاز به چک و سفته

کد ملی جهت استعلام از بیمه مرکزی الزامیست.


banner
light-bulb

صدور بیمه‌نامه‌ی شما فردا صبح انجام می‌شود.

صدور بیمه‌نامه‌ی شما فردا صبح انجام می‌شود.

insurance

بیمه‌های تحت پوشش آیتول

خرید بیمه شخص ثالث پراید نیز مانند قانونی که برای دیگر وسایل نقلیه موتوری داریم، کاملا اجباری است. عدم خرید و تمدید بیمه نامه پراید، باعث می‌شود تا در صورت بروز تصادف با شخص ثالث (وسیله نقلیه یا عابر)؛ مشکلاتی برای هردو طرف به وجود بیاید. از این روی لازم است که بهترین بیمه نامه شخص ثالث برای پراید را انتخاب کرده و نسبت به خرید نقد یا اقساط آن، اقدام کرد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پراید

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پراید، شامل خسارات مالی و جانی می‌شود:

 • پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث:

  پوشش خسارات مالی بیمه ثالث پراید، به مبلغ تعهد شده از سوی شرکت بیمه بستگی دارد و در زمان بروز تصادف، به همان اندازه از خسارات وسیله نقلیه ثالث آسیب دیده را برعهده خواهد گرفت. بدیهی است که اگر مبلغ پوشش مالی بیمه ثالث پراید، کفاف هزینه خسارت وسیله نقلیه شخص ثالث را ندهد، راننده مقصر، مسئول پرداخت خواهد بود.
 • پوشش خسارات جانی بیمه شخص ثالث:

  در صورتی که اشخاص ثالث حاضر در صحنه تصادف، دچار خسارات جانی (شامل هزینه‌های پزشکی، دارو و درمانی، نقص عضو، از کار افتادگی یا فوت) شوند، شرکت بیمه‌گر، باید در حد تعرفه، جبران خسارت نماید.
 • خسارات جانی راننده مقصر:

  در بیمه شخص ثالث پراید، یک سرفصل به عنوان پوشش خسارات جانی راننده مقصر نیز لحاظ شده است که در صورت آسیب دیدن جسمی راننده، به اندازه پوشش، شرکت بیمه، مسئولیت پرداخت غرامات را بر عهده دارد.

خسارت‌هایی که بیمه شخص ثالث پراید پوشش نمی‌دهد

از جمله خساراتی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث پراید نیستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خسارات مالی وارد آمده به وسیله نقلیه راننده مقصر
 • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور
 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، بلوا و تشعشعات یا انفجار هسته‌ای

سقف تعهد بیمه شخص ثالث پراید

در نظر داشته باشید که سقف تعهد بیمه شخص ثالث پراید، هر سال متفاوت خواهد بود. سقف تعهد را باید از دو منظر جانی و مالی در نظر گرفت. خسارات جانی مطابق با میزان دیه هر سال، مشخص شده و باید پوشش دیه کامل در ماه‌های عادی و حرام را داشته باشد. اما برای خسارات مالی، امکان انتخاب هر نوع پوششی وجود دارد. این مبلغ، در سال ۱۴۰۲، حداقل ۳۰ میلیون تومان و حداکثر ۶۰۰ میلیون تومان، تعیین شده است.

نکته: لازم به توضیح است که حداکثر مبلغ خسارات مالی بیمه شخص ثالث پراید، هر سال مطابق با نصف دیه ماه حرام، در نظر گرفته می‌شود.

قیمت بیمه پراید

قیمت بیمه پراید، به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 • سال تولید خودرو
 • سقف تعهد مالی
 • نرخ دیه سال
 • مدت اعتبار بیمه نامه
 • جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث پراید
 • میزان تخفیف عدم دریافت خسارت بیمه پراید

قیمت بیمه شخص ثالث پراید با تخفیف

قیمت بیمه شخص ثالث پراید در سال ۱۴۰۲، به صورت پایه، یعنی با حداقل مبلغ خسارت مالی، معادل ۳٬۶۰۸٬۸۰۰ تومان، اعلام شده است. بدیهی است که میزان تعهدات مالی و همینطور تخفیف عدم خسارت، جریمه دیرکرد و... نیز بر قیمت نهایی بیمه پراید، تاثیرگذار خواهند بود.

هزینه بیمه پراید صفر

به طور معمول شرکت‌های بیمه، تخفیفی معادل ۵ درصد برای صفر بودن خودروی پراید، در نظر می‌گیرند. از این روی هزینه بیمه پراید صفر، باید کمتر از هزینه بیمه پراید کارکرده در شرایط مشابه باشد.

تخفیف عدم خسارت بیمه پراید

خفیف عدم خسارت بیمه پراید، بسته به تعداد سال‌هایی مشخص می‌شود که بیمه‌گذار از بیمه شخص ثالث خودروی خود، استفاده نکرده است. بدیهی است که هر چه تعداد این سال‌ها بیشتر باشد، مبلغ تخفیف عدم خسارت بیمه پراید نیز بیشتر خواهد بود.

تخفیف عدم خسارت درصد تخفیف
سال اول ۵٪
سال دوم ۱۰٪
سال سوم ۱۵٪
سال چهارم ۲۰٪
سال پنجم ۲۵٪
سال ششم ۳۰٪
سال هفتم ۳۵٪
سال هشتم ۴۰٪
سال نهم ۴۵٪
سال دهم ۵۰٪
سال یازدهم ۵۵٪
سال دوازدهم ۶۰٪
سال سیزدهم ۶۵٪
سال چهاردهم ۷۰٪

بهترین بیمه شخص ثالث پراید

بهترین بیمه شخص ثالث پراید را با بررسی وضعیت شرکت‌های بیمه مختلف، تشخیص دهید. برخی از این شرکت‌های بیمه، سطح توانگری بالاتری داشته و موقع نیاز به پرداخت خسارت، سریع‌تر و سخاوتمندانه‌تر عمل می‌کنند. بعضی دیگر، شعب پرداخت خسارت بیشتری دارند و افزایش تعداد شعب، در زمان رخ دادن حادثه و نیاز به استفاده از پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث، کار را آسان‌تر می‌کند. از این روی برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث خودروی پراید، بهتر است که تمامی فاکتورهای موجود را در نظر گرفته و پس از یک مقایسه هوشمندانه، میان شرکت‌های بیمه مختلف، بهترین بیمه ثالث برای پراید را در نظر بگیرید.

ارزان ترین بیمه شخص ثالث پراید

برای آن که ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث پراید را انتخاب کنید، باید بیمه ثالث پراید شرکت‌های بیمه مختلف را استعلام گرفته و نرخ آن‌ها را با هم مقایسه کنید. بدین منظور می‌توانید از صفحه بیمه شخص ثالث پراید آیتول، استفاده کرده و مقایسه هوشمندانه‌ای میان شرکت‌های بیمه مختلف داشته باشید.

خرید بیمه پراید به صورت قسطی

خوشبختانه این امکان فراهم شده است تا شما برای خرید بیمه شخص ثالث پراید، به صورت اقساطی اقدام کنید. به این ترتیب می‌توانید پرداخت بیمه نامه را در چندین وعده، انجام داده و بهترین بیمه ثالث پراید را بدون پرداخت نقدی و یکجا، خریداری کنید. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید بیمه شخص ثالث پراید را به صورت کوتاه مدت خریداری کنید. در واقع به جای خرید یک ساله بیمه شخص ثالث خودرو پراید، شما می‌توانید بیمه کوتاه مدت ۳ ماهه، ۶ ماهه و... را خریداری کنید. لازم به ذکر است که پوشش‌های بیمه‌نامه در همان دوره، اعتبار خواهد داشت.

خرید بیمه شخص ثالث پراید از آیتول

امکان خرید بیمه شخص ثالث پراید از آیتول نیز فراهم شده است و شما کافی است که پلاک کامل خودرو و کد ملی مالک را در پنجره خواسته شده، ثبت کنید. پس از آن، امکان خرید قسطی بیمه شخص ثالث، بدون نیاز به چک و سفته، انجام خواهد شد. این یک فرصت عالی است که بدون نیاز به مراجعه حضوری و حتی  صحبت تلفنی، تمامی مراحل خرید و تمدید بیمه شخص ثالث پراید را به راحتی و به صورت آنلاین انجام دهید.

سوالات متداول