پرداخت جریمه خودرو با شناسه قبض و پرداخت

در سامانه آیتول بدون نیاز به اطلاعات مالک خودرو و احراز هویت می‌توانید با استفاده از شناسه قبض و پرداخت، جرایم پیامک‌شده و سایر قبوض (مثل: آب، برق و ...) خود را در کمترین زمان پرداخت کنید.

شناسه قبض را وارد کنید:
شناسه پرداخت را وارد کنید:
نوع قبض:
مبلغ قابل پرداخت: 0 تومان

سوالات متداول شما

بله؛ در پرداخت جریمه با شناسه قبض، تسویه خلافی به‌صورت آنی انجام می‌شود و پس از تکمیل فرایند پرداخت، جریمه شما از لیست خلافی راهور حذف خواهد شد.

در این روش شما می‌‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض الصاقی یا تسلیمی نوشته‌شده روی قبض بدون هرگونه کارمزدی برای پرداخت همان قبض اقدام کنید.

به‌طور کلی، درباره جریمه‌های تسلیمی، الصاقی و خودداری، اگر راننده نسبت به پرداخت جریمه خود در ۶۰ روز اقدام نکند، بر اساس ماده ۵ قوانین تخلفات رانندگی به‌صورت اتوماتیک ۲برابر خواهد شد.

یکی از مزیت‌های سامانه آیتول در مقایسه با دیگر سامانه‌های پرداخت خلافی، عدم امکان پرداخت قبض تکراری است؛ اما در صورت بروز چنین مشکلی باید به واحد اجرائیات پلیس راهور مراجعه کنید.

چرا پرداخت جریمه خودرو با شناسه قبض از آیتول بهترین روش است؟

  • پرداخت و تسویه آنی در سامانه راهور ناجا
  • امکان پرداخت قبض‌های جریمه‌ به‌صورت موردی
  • عدم امکان پرداخت مجدد قبض تکراری
  • بدون دریافت کارمزد
  • عدم نیاز به احراز هویت در سامانه سخا

آیتول؛ سامانه پرداخت جریمه خودرو با شناسه قبض

سامانه مدیریت و پرداخت خدمات خودرویی آیتول امکان پرداخت جریمه خودرو با شناسه قبض را برای تمام کاربران خود به‌صورت آنلاین فراهم آورده است.


در این روش می‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض الصاقی یا تسلیمی موجود برروی قبض بدون هرگونه کارمزدی برای پرداخت همان قبض اقدام کنید.


همچنین در این روش به‌راحتی می‌توانید سایر قبوض مثل: قبض تلفن، قبض آب، قبض برق، قبض گاز و... خود را از طریق وب‌سایت و یا اپلیکیشن آیتول در سریع‌ترین زمان ممکن استعلام و پرداخت کنید.


باید توجه داشته باشید بر اساس ماده ۵ قوانین تخلفات رانندگی، مالک خودرو تا ۶۰ روز پس از صدور قبض جریمه تسلیمی، الصاقی و خودداری فرصت پرداخت جریمه خود را دارند. در غیر این صورت جریمه به صورت اتوماتیک ۲ برابر خواهد شد.


جریمه خودرو در روش‌ دوبرگی و ثبت توسط دوربین پلیس راهنمایی و رانندگی شامل این قانون نیست و دو برابر نخواهد شد. البته در صورت دیرکرد در پرداخت جریمه، مستلزم جریمه دیرکرد هستند اما مبلغ جریمه دو برابر نخواهد شد.


همچنین در این روش به‌راحتی می‌توانید سایر قبوض مثل: قبض تلفن، قبض آب، قبض برق، قبض گاز و... خود را از طریق وب‌سایت و یا اپلیکیشن آیتول در سریع‌ترین زمان ممکن استعلام و پرداخت کنید.


یکی از مهمترین مزایای پرداخت جریمه با شناسه قبض در آیتول نسبت به سامانه‌های دیگر، عدم امکان پرداخت قبض تکراری است. اگر شما قبض خود را از طریق سامانه آیتول پرداخت کرده باشید امکان پرداخت مجدد آن در آیتول وجود ندارد. بنابراین هرگز نگران پرداخت قبوض تکراری نباشید.