بیمه بدنه ایران

banner

استعلام و خرید بیمه بدنه ایران

با امکان خرید قسطی بدون نیاز به چک و سفته

کد ملی جهت استعلام از بیمه مرکزی الزامیست.


banner
light-bulb

در صورت عدم نیاز به بازدید، صدور بیمه‌نامه‌ی شما فردا صبح انجام می‌شود.

در صورت عدم نیاز به بازدید، صدور بیمه‌نامه‌ی شما فردا صبح انجام می‌شود.

insurance

بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه ایران، تمام خسارت‌هایی که به بدنه ماشین بر اثر تصادف یا حوادثی مانند سقوط درخت روی ماشین رسیده را پرداخت می‌کند، بدون در نظر گرفتن اینکه مالک ماشین مقصر باشد یا نباشد. بیمه بدنه ایران تنها خسارت‌های مالی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و پوشش خسارت‌های جانی شامل تعهدات بیمه بدنه ایران نمی‌شود.

استعلام بیمه بدنه ایران

حق بیمه بدنه ایران برخلاف بیمه شخص ثالث ماشین در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه متفاوت است. از این رو مقایسه قیمت‌ها و خدماتی که بیمه پوشش می‌دهد برای بیمه گذار اهمیت دارد و کمک می‌کند بهترین انتخاب و خرید بهترین بیمه بدنه را برای خودرو خود انجام دهند. همچنین استعلام بیمه بدنه خودرو، برای تایید اصالت بیمه نامه، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پوشش‌های بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه ایران به دو بخش اصلی و اضافی دسته بندی ‌می‌شود.

بیمه سرقت

زمانی که وسایل اضافی خودرو مورد سرقت قرار می‌گیرد و یا خود ماشین دزدیده می‌شود، می‌توانید از طریق پوشش بیمه بدنه سرقت ایران، نسبت به خسارت وارد آمده به خود یا خودرو اقدام کنید. شرکت بیمه ایران متعهد است که در صورت ورود هر گونه آسیب به باتری و لاستیک خودرو، تا ۵۰ درصد مبلغ خرید قطعات نو را پرداخت کند.

بیمه حادثه

پوشش حادثه، خسارت‌های ناشی از واژگونی و سقوط خودرو و همچنین برخورد خودرو با اجسام مختلف را در بر می‌گیرد.

بیمه  آتش سوزی

تمام خسارت‌های ناشی از آتش سوزی به صورت جزئی و یا کلی ، صاعقه و انفجار خودرو ولوازم یدکی اصلی، توسط بیمه بدنه آتش سوزی ایران جبران می‌شود. همچنین می توانید از طریق انتخاب پوشش‌های اضافی، بیمه ایران را هم به بیمه نامه اضافه کنید که به شرح زیر است:

 • بلایای طبیعی
 • اسید و رنگ پاشی به بدنه خودرو
 • افت قیمت خودروهایی که حداکثر ۷ سال از زمان تولید آن گذشته باشد
 • هزینه‌های مربوط به سرقت وسایل داخل خودرو
 • خسارت‌های ناشی از کشیدن خط و خش بر خودرو
 • شکسته شدن شیشه ماشین در اثر موارد به جز سرقت
 • نوسانات قیمت (تغییر قیمت خسارت‌ها در صورت تغییر ارزش خودرو در طول مدت بیمه نامه)
 • پوشش ترانزیت (پوشش بیمه خودرو خارج از مرزهای کشور)

محاسبه بیمه بدنه ایران

محاسبه مبلغ بیمه بدنه ایران به عوامل متعددی مانند ارزش روز ماشین، سال تولید و .... وابسته است. البته بیمه مرکزی هرساله نرخ پایه‌ای، با عنوان حق بیمه اعلام می‌کند و شرکت‌های بیمه گذار موظف هستند براساس آن، نرخ اصلی بیمه بدنه را محاسبه کنند.

به طور کلی موارد تاثیرگذار بر قیمت بیمه بدنه شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدل خودرو
 • سال تولید خودرو
 • قیمت روز خودرو در بازار
 • تخفیف بیمه نامه بدنه
 • سقف تعهدات پوشش‌های اصلی و اضافی بیمه بدنه

بنابراین هر چه قیمت ماشین گرانتر باشد، حق بیمه بدنه آن نیز بیشتر می‌شود. همچنین هر چه پوشش‌های اضافی بیشتری برای بیمه نامه انتخاب کنید، به طبع مبلغ پرداختی برای بیمه بدنه بیشتر می‌شود.

بیمه بدنه ایران، شرایط متفاوتی برای صدور بیمه‌نامه برای خودروهای مختلف دارد. یکی از مهم‌ترین شرایط این است که در زمان معرفی و صدور بیمه نامه، نباید حداکثر بیش از ۱۰ سال از سال تولید ماشین گذشته باشد. اگر عمر ماشین از ۱۰ سال بیشتر باشد، به ازای هر سال اضافه، ۵ درصد به حق بیمه بدنه ماشین اضافه می‌شود. برای صادر کردن بیمه بدنه خودرو با عمر بالاتر از ۲۰ سال نیز باید مجوز مخصوص از مدیریت بیمه‌های اتومبیل دریافت شود.

خرید آنلاین بیمه بدنه ایران از آیتول

برای خرید بیمه بدنه ایران نیازی نیست مثل گذشته به نمایندگی‌های این شرکت به صورت حضوری مراجعه کنید. کافی است از طریق سامانه خودرویی آیتول به صورت آنلاین در چند دقیقه هم شرکت‌های دیگر بیمه گذار را با بیمه ایران مقایسه کنید و سپس اقدام به خرید بیمه بدنه برای اتومبیل خود کنید. سپس با بارگذاری عکس و مدارک مورد نیاز روی وبسایت آیتول و پر کردن فرم مربوطه، بیمه نامه را درب منزل تحویل بگیرید. کارشناسان آیتول در تمام ساعات روز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

خرید قسطی بیمه بدنه ایران

شرکت آیتول برای رفاه و سهولت کاربران خود، امکان خرید قسطی بیمه بدنه را فراهم کرده است که می توانید با پرداخت بخشی از مبلغ بیمه بدنه خودرو را مابقی را به صورت اقساطی در چند ماه پرداخت و بیمه نامه بدنه خود را دریافت کنید.

تمدید بیمه بدنه ایران

تخفیف‌های بیمه بدنه ایران

شرکت‌های بیمه گذار تخفیف‌های مختلفی برای بیمه بدنه در نظر می‌گیرند. یکی از بیشترین تخفیف‌های بیمه ایران برای خرید بیمه بدنه، تخفیف عدم خسارت است. اگر در طول یک سال از بیمه استفاده نکرده باشید از تخفیف خسارت بیمه بدنه ایران می توانید استفاده کنید. روش محاسبه تخفیف بیمه بدنه ایران نیز به این صورت است که براساس سال‌هایی که از شرکت بیمه خسارت نگرفته‌اید، میزان تخفیف محاسبه می‌شود.

گفتنی است که بیمه ایران، تخفیف ۲۰ درصدی بیمه بدنه برای خودروهای صفر در نظر گرفته است. این را هم بگوییم که با خرید نقدی بیمه بدنه ۱۰ درصد شامل حال شما می‌شود. اگر هم به صورت گروهی بیمه بدنه خریداری کنید، ۲۰ درصد از مبلغ حق بیمه به عنوان تخفیف بیمه بدنه گروهی ایران از مبلغ بیمه نامه کسر می‌شود.

تخفیف عدم خسارت درصد تخفیف
یک سال عدم استفاده ۲۵٪
دو سال عدم استفاده ۳۵٪
سه سال عدم استفاده ۴۵٪
چهار سال عدم استفاده ۶۵٪

نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

برای دریافت خسارت بیمه بدنه، ابتدا باید مالک وسیله نقلیه با مراجعه به قسمت پذیرش و ارزیابی خسارت، برای انجام تعمیرات خودرو خود اقدام کند و پس از طی مراحل اداری و دریافت تایید مبلغ نهایی خسارت، به قسمت صدور چک مراجعه و چک بانکی خود را دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

 • اصل و کپی بیمه نامه بدنه وسیله نقلیه
 • کروکی
 • اصل و کپی گواهینامه راننده
 • اصل و کپی شناسنامه مالک خودرو
 • اصل فاکتور هزینه های حمل و نقل وسیله نقلیه در صورت غیر قابل حرکت بودن
 • اصل فاکتور رسمی لوازم و قطعات تعویضی با نظر کارشناس بیمه و تایید سلامت وسیله نقلیه