مالیات نقل و انتقال خودرو

عوارض خودرو ،خلافی خودرو ،بیمه

خلافی خودرو

استعلام و پرداخت خلافی خودرو

بیمه شخص ثالث خودرو

شخص ثالث ، بدنه ، شخص ثالث موتور سیکلت

باتری خودرو

خرید انواع باتری، نصب رایگان

ثبت نام گواهینامه موتور یک روزه +(شرایط، مدارک و جدول هزینه‌ها) ۲۹ تیر ۱۴۰۳

گواهینامه موتور شهرک آزمایش یک روزه
گواهینامه رانندگی

از آن جایی که تخلف نداشتن گواهینامه در میان موتورسواران، بیش از چیزی است که در میان رانندگان خودروهای سواری داریم، این امر یک امکان برای ثبت نام گواهینامه موتور یک روزه در نظر گرفته شده است. به این ترتیب مالکان موتورسیکلت می‌توانند بدون معطلی و تنها در یک روز، نسبت به ثبت نام برای گرفتن گواهینامه موتور اقدام کنند. در این مطلب قصد داریم نگاهی به فرایند ثبت نام گواهینامه موتور یک روزه داشته باشیم. اگر شما نیز علاقه‌مند هستید که در این باره اطلاعات مفیدی به‌دست بیاورید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

گواهینامه موتور یک روزه مشهد

گواهینامه موتور یک روزه

پلیس ترافیک شهری راهور ناجا به منظور قانونمند کردن تردد موتورسیکلت‌ها، فرایند ثبت نام گواهینامه موتور یک روزه تهران یا درواقع گواهینامه موتور بدون آزمون را تسهیل کرده است. به این ترتیب گواهینامه موتور سیکلت یک روزه با حذف فرایند ثبت نام گواهینامه در آموزشگاه و طی کردن کلاس‌ها و جزئیات آن، پیش خواهد رفت.

این امر باعث می‌شود آن دسته از افرادی که به دلیل طولانی شدن مراحل ثبت نام گواهینامه موتور، دنبال کردن آن را پشت‌گوش می‌اندازند، بتوانند از امکان ثبت نام گواهینامه موتور تهران و دیگر شهرها، به شکل یک روزه و فوری استفاده کنند. این شکل از گواهینامه گرفتن برای مالکان موتورسیکلت، شامل آزمون کتبی ساده و معمولی و امتحان عملی سریع خواهد بود.

شرایط ثبت نام گواهینامه موتورسیکلت یک روزه

برای آن‌که بتوانید جهت گرفتن گواهینامه موتور سیکلت یک روزه اقدام کنید، لازم است که شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن موتورسیکلت به نام خود متقاضی یا والدین او
 • داشتن سن بالای ۱۸ سال
 • قبول شدن در آزمون آیین‌نامه و تئوری گواهینامه موتورسیکلت
 • قبول شدن در آزمون عملی گواهینامه موتور سیکلت
 • تکمیل فرم تعهدنامه و منشور قانونی درخصوص قوانین حاکم بر رانندگی موتور سیکلت و امضاء آن

پس از یک بار دریافت گواهینامه موتورسیکلت، شما می‌توانید به راحتی برای تمدید گواهینامه پس از اتمام اعتبار آن اقدام کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام گواهینامه موتورسیکلت یک روزه

برای ثبت نام گواهینامه موتور سیکلت یک روزه به مدارک شناسایی خود، مدارک مالکیت موتورسیکلت، عکس پرسنلی در سامانه پلیس ۱۰+، احراز محل سکونت در سخا و همین‌طور تکمیل فرم تقاضا نیاز خواهید داشت. دقت داشته باشید که برای ثبت نام گواهینامه موتور باید تمام مدارک خود را از پیش آماده کرده باشید. در غیراین‌صورت فرایند انجام کار شما با مشکل و چالش روبه‌رو می‌شود و زمان‌بر خواهد بود.

هزینه ثبت نام گواهینامه موتور یک روزه

هزینه ثبت نام گواهینامه موتورسیکلت یک روزه چیزی در حدود ۳۲۵.۰۰۰ تومان در سال ۱۴۰۲ است. در نظر داشته باشید که هزینه گواهینامه موتور در آموزشگاه‌های تعلیم رانندگی موتور سیکلت متفاوت است. برای آشنایی با این آموزشگاه‌ها و هزینه ثبت نام در آن‌ها مقاله شرایط و هزینه گواهینامه موتور را مطالعه کنید.

راهنمای سایت ثبت نام گواهینامه موتور یک روزه تهران (ایرانیان موتور)

برای ثبت نام گواهینامه موتور سیکلت یک روزه باید به سامانه ایرانیان موتور بروید و مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله اول: ابتدا به سایت ایرانیان موتور به آدرس /https://iranianmotorco.ir بروید و روی گزینه «ثبت نام کنید» بزنید.
 • مرحله دوم: حالا با انتخاب دکمه «عضویت»، فرم ثبت‌نام را به‌طور دقیق و کامل پر کنید.
 • مرحله سوم: حالا دوباره به صفحه اول بازگردید و نام کاربری و کد امنیتی را وارد کنید و به سامانه وارد شوید.
 • مرحله چهارم: به صفحه ثبت‌نام وارد شوید و کدملی و کد امنیتی را وارد کنید و روی گزینه «ارسال کد تائید» بزنید.
 • مرحله پنجم: در این مرحله کد تائید برای شماره تلفن شما پیامک می‌شود که باید آن را در بخش کد تائید وارد کنید و روی گزینه «ثبت کد تائید» بزنید.
 • مرحله ششم: حالا اطلاعات شما به نمایش درآمده است. درصورتی‌که همه آن‌ها صحیح هستند، روی گزینه «مرحله بعد» بزنید.
 • مرحله هفتم: اکنون نوبت به ثبت اطلاعات مربوط به موتورسیکلت یعنی VIN، سه رقم پلاک و پنج رقم پلاک می‌رسد. پس از آن روی گزینه «ثبت اطلاعات موتور» بزنید.
 • مرحله هشتم: درصورتی‌که اطلاعات شما با اطلاعات ثبت‌شده در ناجا سازگاری داشته باشد، پیغامی مبنی بر این‌که ثبت‌نام کامل شده است، مشاهد می‌کنید. درنهایت باید روی گزینه «ثبت نام» بزنید تا مجدد به صفحه اول بازگردانده شوید.
 • مرحله نهم: از اینجا وارد سامانه شوید و روی دکمه «شروع فرایند اخذ گواهینامه موتور» کلیک کنید. در اینجا لازم است که تیک مربوط به مطالعه قوانین و مقررات را بزنید.
 • مرحله دهم: اگر موتورسیکلت به نام والدین است، باید تیک آن را بزنید و درنهایت روی گزینه «ثبت درخواست بررسی وسیله نقلی» کلیک کنید.
 • مرحله یازدهم: پس از بررسی مدارک از سوی کارشناس، پیامکی دریافت می‌کنید. سپس باید دوباره به سامانه بروید و استان و شهر محل مورد نظر خود را انتخاب کنید و یک آموزشگاه را برگزینید.
 • مرحله دوازدهم: با انتخاب موتورسیکلت ویژه، روز و ساعت مربوطه را نیز تعیین و با پرداخت هزینه، نوبت خود را رزرو کنید.

در پایان می‌توانید با استعلام گواهینامه، از زمان دریافت آن مطلع شوید.

گواهی نامه موتور

سخن پایانی

در این مطلب دیدیم که گرفتن گواهینامه موتور با داشتن گواهینامه ماشین، تفاوت دارد؛ یکی از این تفاوت‌ها امتیاز گرفتن یک روزه گواهینامه موتور است. به این شکل شما باید آزمون تئوری و عملی را در همان فرصت یک روزه انجام دهید و با قبولی در آن‌ها، گواهینامه موتور سیکلت یک روزه دریافت کنید. این امکان تنها برای افرادی که خود یا والدین آن‌ها مالک موتورسیکلت باشند، میسر خواهد بود. با این حساب اگر به این شکل مالکیت موتورسیکلت را ندارید، باید برای گرفتن گواهینامه موتور به همان روش آموزشگاهی و طولانی‌تر اقدام کنید.

01آیا موتور 70 سی‌سی گواهینامه می‌خواهد؟

بله؛ قطعا رانندگی با موتورسیکلت 70 سی‌سی نیز نیازمند گرفتن گواهینامه مخصوص موتورسیکلت خواهد بود.

02آیا موتور برقی گواهینامه می‌خواهد؟

بله؛ استفاده از موتور برقی نیز نیاز به گواهینامه دارد و هیچ تفاوتی از این بابت بین موتورهای برقی و معمولی وجود ندارد.

03آیا موتور پاکشتی گواهینامه می‌خواهد؟

بله؛ برای رانندگی با موتور سیکلت پاکشتی نیز باید فرد حتما گواهینامه رانندگی با موتور داشته باشد.

 • وحید نجفی ۱۴۰۲٫۱۲٫۰۵

  با سلام
  میخواستم بدونم شخصی که موتور نداره، موقع ثبت نام درفیلد مشخصات موتور چه چیزی باید وارد کنه که بتونه ادامه فرایند ثبت نام رو انجام بده؟

  پاسخ دهید
  • پژمان اشرفی ۱۴۰۳٫۰۲٫۱۹

   با سلام
   میخواستم بدونم شخصی که موتور نداره، موقع ثبت نام درفیلد مشخصات موتور چه چیزی باید وارد کنه که بتونه ادامه فرایند ثبت نام رو انجام بده؟

   پاسخ دهید
 • بهروز ۱۴۰۳٫۰۲٫۰۷

  سلام من میخوام
  گواهی نامه موتور یک روزه بگیرم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 • صمد اکرمی ۱۴۰۳٫۰۲٫۱۷

  باسلام وخسته نباشید خدایی خیلی طرح خوب وکارامدی هست ممنون از طراحش فقط انتقادی که من دارم اینه کاش این طرح برای افرادی که موتور ندارند هم انجام میشد چون از لحاظ وقت خیلی خوبه بعضی ها شاغل هستند ونمیتونن برای گواهینامه موتور همه پروسه قبلی که کلی زمان بر هست رو طی کنن چون شرایطش نیست واقعا خیلی وقت گیره این طرح هم که خوشحالمون کرد چون موتور نداریم شامل حال ما نمیشه پس ما باید چکار کنیم والا من از ترس این که گواهینامه ندارم تا حالا موتور نخریدم خیلی ها مثل من هستند شاید الان شرایط براشون فراهم نشه صد میلیون پول موتور بدن

  پاسخ دهید
  • محمد امین ۱۴۰۳٫۰۲٫۱۸

   سلام وعرض ادب اگر خودتون موتور به نام خودتون ندارین می تونید کارت موتور یکی از بستگانتون رو بگیرید و موتور اون رو ثبت کنید این شکلی می تونید مراحل رو برید

   پاسخ دهید
 • Abbas ۱۴۰۳٫۰۳٫۲۶

  آقا موتوری که امتحان می گیرند دنده اتوماتیک هم هست یا دنده پایی هست

  پاسخ دهید
 • محمدرضاطاهری عادل ۱۴۰۳٫۰۴٫۱۳

  باسلام بنده کارمند شرکت خصوصی هستم که شرکت موتور قرار شد در اختیارم بگذاره که متاسفانه چون گواهینامه ندارم گفتن اول گواهینامه بگیرم بعد موتور و در اختیارم بگذارند مشکل اینجاست که موتور صفر خریدن هنوز به نام شرکت هم نشده خودمم موتور شخصی به نام خودم ندارم میتونم با این شرایط از این طرح استفاده کنم چون وقت کافی هم ندارم که از طرح قدیمی استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی ام کنید

  پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب ها :

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و مربوط به شرکت کیان افق هیربد است.